עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

כל מה שרציתם לדעת על המופע סימני דרך של הבימה

11/05/2019 09:07
ג'וד
סימני דרך
עוד מחזמר מושקע מבית היוצר של תיאטרון הבימה מביא הפעם את שיריה הנהדרים של נעמי שמר למרכז הבמה בכיכובה של רוני דלומי. המחזמר נקרא סימני דרך והוא רץ בימים אלו בתיאטרון ובאולמות נוספים.

סימני דרך הבימה עלתה לבימות בתחילת 2018 לכבוד חגיגות 70 שנה למדינת ישראל והצליח כבר להגיע לקהל רב ולהצלחה רבה בקופות. יחד עם רוני דלומי המצויינת, תוכלו למצוא שם גם את טל מוסרי, תובל שפיר, ריקי בליך, דפנה דקל, גילה אלמגור, סנדרה שדה, רויטל זלצמן ועוד כוכבים רבים מעולם המוזיקה והתיאטרון הישראלי.

במחזמר החדש ניתן לפגוש את שמר בארבעה צמתים שונים בחייה כשלראשונה, דמותה של שמר לא מופיעה כמיתוס לאומי כפי שהיה נהוג בעבר, אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי: המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים.

המחזמר יציג את השירים המוכרים והידועים של שדר כמו "חורשת האקליפטוס", "ירושלים של זהב" ועוד אינספור שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בפנתאון המוסיקה העברית. המעבד המוסיקלי יוסי בן נון מציג עיבודים מרעננים לכל השירים הידועים של שמר המבוצעים בצורה מושלמת ע"י רוני דלומי ואחרים.

המחזמר מספר אמנם את סיפור חייה של נעמי שמר, אך למעשה מספר את ההיסטוריה של מדינת ישראל מיום הקמתה, דרך מלחמת יום הכיפורים, ששת הימים ועד לימינו אנו. בהבימה מציינים כי כדי להציג מחזמר מושקע ואיכותי, קודם נכתב המחזה, ורק לאחר מכן נבחרו השירים המתאימים לעלילה ולסיפור.

את המחזמר ביים משה קפטן שהוא מתפקד גם כמנהל האומנותי של תיאטרון הבימה לפי מחזה שכתבו אורן יעקובי וגיורא יהלום. לוח ההצגות של סימני דרך עמוס במיוחד וכולל הצגות רבות לאורך אוקטובר, נובמבר ודצמבר 2018 ואף בינואר 2019.

מחיר הכרטיסים מתחיל ב-250 ש"ח בקופות התיאטרון אך ניתן למצוא גם כרטיסים זולים יותר באתרי האינטרנט השונים. פרטים נוספים, תמצאו כאן.

אגב, הצגה נוספת שכדאי מאוד לקרוא עליה היא גבעת חלפון אינה עונה שהתחילה לרוץ בתיאטרון הבימה בחודשים האחרונים והיא נחשבת לאחת הטובות שעלו בהבימה בתקופה האחרונה. מומלץ לבדוק.